İzin yönetimi, insan kaynakları yönetimi profesyonellerinin en çok efor sarf ettiği alanlar arasında yer alıyor. Geleneksel yöntemlerle sürdürülen izin süreçleri, zaman ve efor kaybına sebep oluyor. Üstelik hata payını da artırıyor. Özellikle farklı departmanlarda rol alan personelin yıllık izinlerini düzenlemek ya da farklı izin türlerinin takibi pek çok zorluğa sebep olabiliyor. İşte bu noktada devreye insan kaynakları yazılımı teknolojisi giriyor. İzin yönetimi süreçlerini tek panelden yönetme imkanı sağlayan izin yönetimi...
İnsan kaynakları programları, şirketlerin en değerli varlığı olan insan kaynağını etkili bir şekilde yönetmelerine olanak tanıyor. Dijital dönüşüm, İK süreçlerini basitleştiriyor. Böylece işletmelerin zaman ve maliyetlerini önemli ölçüde azaltıyor. Modern İK yazılımları, gelişmiş özellikleri ile hem çalışan memnuniyetini artırıyor hem de yöneticilere kapsamlı veri analizi imkanı sunuyor. Bulut tabanlı sistemler sayesinde verilere her yerden güvenli ve hızlı erişim mümkün oluyor. İşte bu nedenlerle, doğru İK yazılımını seçmek, şirketler için kritik önem taşıyor. İnsan kaynakları yazılımları hakkında kapsamlı bir rehber bu sayfada sizleri bekliyor.
Puantaj nedir, puantaj cetveli nasıl hazırlanır ve dahası onlarca soru aklınızı kurcalıyorsa doğru yerdesiniz. Öyle ki puantaj hesaplamaları yalnızca sizin için değil, tüm İKY profesyonelleri için kritik önem taşıyor. Üstelik işletmelerin küçük ya da büyük ölçekli olması bu konuda bir fark yaratmıyor. Çünkü puantaj, her şirketin veya işletmenin takibini yapmak, hesaplamak zorunda olduğu kayıtlar arasında yer alıyor. Organizasyonların en değerli kaynağını oluşturan çalışanlar belirli bir ücret karşılığı iş yaşantılarını...
PDKS, işletmelerde çalışanların performanslarını takip amacıyla verimli bir sistem kurmak isteyen İKY profesyonellerinin odağında yer alıyor. İşte tam olarak bu nedenle idenfit olarak bu dosyada PDKS konusunu odağımıza aldık. PDKS programları, cihazları ve hatta PDKS'nin çalışma kültürüne etkileri hakkında ilgi çekici başlıkları bu dosyada bir araya topladık. PDKS sistemlerini bizimle adım adım keşfetmeye hazırsanız, PDKS nedir ve açılımı ne anlama gelir sorularıyla başlayalım.
Yıllık izin kullanımı İKY departmanları tarafından takip edilen başlıca görevler arasında yer alıyor. İş sürekliliğini kaybetmeden tüm personelin izin haklarını sağlamak bolca zaman ve emek gerektiriyor. Bununla birlikte yıllık izin hakkının kullanımının ispatı da hukuki anlamda önem arz ediyor. İşçinin yıllık iznini kullanıp kullanmadığı konusunda çıkan uyuşmazlıkta, ispat yükü işverende oluyor. 2024 yılında yıllık izin kullanımının ispatı hakkında tüm merak edilenler bu dosyada sizi bekliyor!
İnsan kaynaklarında sürekli iyileştirme, sürdürülebilirlik hedefi bulunan şirketlerin ve İKY departmanlarının odağında yer alıyor. Dolayısıyla sürekli iyileştirme planlamasında insan kaynakları sistemlerine öncelik verilmesi önem taşıyor. Çünkü teknolojinin hızla evrildiği bu dönemde, İKY departmanlarının çağa uyum sağlaması gerekiyor.
İKY süreçlerinin yeniden şekillendirilmesi ve insan kaynaklarında sürekli iyileştirme hakkında tüm merak ettikleriniz, işte burada!

Özet
Toplu iş sözleşmesi, işçi ve işverenler arasında adil çalışma koşullarını belirleyen önemli bir belge. Süresinden önce sona erdirilemeyen bu sözleşme, işçilerin haklarını korurken iş yerlerinin işleyişini düzenliyor. Sendikaların müzakereleriyle oluşturulan bu anlaşmalar, ücretlerden çalışma saatlerine kadar birçok konuyu kapsıyor. İşçi ve işveren arasındaki dengeyi sağlayarak işyerinde uyumu teşvik ediyor. TİS hakkında tüm merak ettikleriniz sayfanın devamında sizi bekliyor!

Popüler İçerikler

Yaklaşan Etkinlikler

spot_img